PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4785}

Wiedźmy

The Witches
6,5 11 789
ocen
6,5 10 1 11789
5,7 9
ocen krytyków
Wiedźmy
powrót do forum filmu Wiedźmy

Oglądałem "Wiedźmy" będąc szkrabem. To był chyba pierwszy film, który mnie tak wystraszył, później był "Duch". Pamiętam, że bardzo się bałem. Jak już ktoś tu napisał, historia z dziewczynką na obrazie również na mnie bardzo mocno wpłynęła. Teraz oglądam z uśmiechem na twarzy, wspominając dawne lata, kiedyś, za szkraba, był to dla mnie straszny horror:)

Drowning_Man

Oglądałam ten film w 2000 roku, w pierwszy dzień nowego roku. Bardzo miło wspominam... eh, kiedyś to były czasy hyhy.

Drowning_Man

Ze mną było to samo. Strasznie się bałam tych obrzydliwych czarownic, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby na nie nie patrzeć :). A kilka lat temu dostałam książkę Dahla, na podstawie której nakręcono ten film i mam ją do dziś. Dzieckiem już nie jestem, a książka składa się głównie z obrazków i jest pisana wielką czcionką, ale mam do niej sentyment :).

ocenił(a) film na 7
Drowning_Man

Właśnie dziś, gdy minęło ponad 10 lat (pewnie jakieś 12-14) obejrzałem sobie filmik, który strasznie mi się spodobał jak byłem szkrabem;-) Obdarzam go wielkim sentymentem. Świetne kino dla dzieciaków do 13 lat;-) A wygląd wiedźm i te przemiany w myszy kiedyś wzbudzały nie lada sensację w moim małym umyśle;-)

ocenił(a) film na 8
Davidoff_Novothny

O tak, film zdecydowanie kojarzy mi się z dzieciństwem. Oglądałam niedawno - to była taka namiastka tego, co czułam oglądając "Wiedźmy" jako małe dziecko. Film godny polecenia nawet dla tej starszej widowni:)

iva_dzwoneczek

Właśnie leci w tv, łza w oku się kręci :))) Gdzie można dostać tą książkę???? Podajcie autora i tytuł.

użytkownik usunięty
EneDue

Autorem jest brytyjski pisarz norweskiego pochodzenia, pan Roald Dahl, a tytuł książki to "Wiedźmy". Dostac ją można dosłownie wszędzie, w dowolnej księgarni internetowej :)
Dodam, że Dahl jest autorem wielu innych ksiązek dla starszych dzieci na podstawie których (książek, nie dzieci :P) nakręcono świetne filmy, jak "Matylda" czy "Charlie i fabryka czekolady". Był tez scenarzystą, napisał m.in. scenariusz do jednego z filmów o Bondzie.

Co do filmu - uwielbiam go :D
Jest wciągający i zabawny, nadaje się świetnie dla starszych dzieciaków (takich powyżej 10 lat), nie rozumiem skąd te niskie oceny. Obsada też znakomita: Huston, Atkinson, Zetterling...

Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedz! Chętnie kupię tę książkę, kojarzy mi się z dzieciństwem ta historia :) Mnie też dziwią te niskie oceny! Film jest wspaniały. Ostatnio oglądałam go z chłopakiem (ma prawie 25lat) i bawiliśmy się równie dobrze jak te 10-15 lat temu! :)
Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
EneDue

Cóż, może niektórym przeszkadzają "archaiczne" efekty specjalne. :) Jak ktoś wychowywał się na ruskich tetrisach, to myszki mu nie wadzą. Ale jesli ktoś dorastał na Larze Croft...

ocenił(a) film na 9
EneDue

chciałabym znów go obejrzeć.. gdzie można go znaleźć? ktoś wie?

ocenił(a) film na 10
nelly_85_2

Mam ten film z polskim lektorem b.dobra jakość mogę tobie przesłać ten film pisz na e-mail rafal.kraszewski92@wp.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones