PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259532}

Krew za krew

Seraphim Falls
6,6 7 106
ocen
6,6 10 1 7106
7,0 3
oceny krytyków
Krew za krew
powrót do forum filmu Krew za krew

Nie jest taki zły

ocenił(a) film na 6

Przeintelektualizowany popis recenzenta z Bożej łaski, niejakiego Marcina Pietrzyka . Dla mnie mistrzostwem świata jest teza, że możliwość uczenia się na przykładzie tego filmu błędów reżyserskich, jest największym jego walorem i że po to właściwie on powstał. Oj Pietrzyk, Pietrzyk, ale z ciebie odkrywca.

Longhos

A może jednak coś o samym filmie? Dlaczego nie jest taki zły? Zaczynasz o jednym w tytule wątku, a post piszesz na zupełnie inny temat - WTF? - chciałoby się rzec... A może to taki wpis poglądowy - jak nie należy tworzyć wątków? ;-)

ocenił(a) film na 6
chryssalid

Film trzyma w napięciu, posiada nieco zaskakujące zakończenie i nie można go w żadnym wypadku zakwalifikować do dzieł nieudanych. Bardziej szczegółowo do samej realizacji tego obrazu odnosić się nie będę, bo to nie jest recenzja. Nie chcę pisać o "archetypach" i "oniryczności", jak to czyni Pietrzyk. Dla mnie jest to niezły, ale przecież nie ponadprzeciętny film (6/10) i analizowanie go z użyciem zaawansowanego warsztatu opisowego mija się z celem. Z tymi wątkami, które tak mi wytykasz, to po prostu pomyłka edytorska. Chciałem coś poprawić i z jednego wyszły dwa wątki. Można rzec literówka:). Ot i cała tajemnica. A Ty chryssalid tak się nie denerwuj, nie wszyscy muszą podzielać Twoje poglądy w każdym temacie. Sorry, ale recenzji Pietrzyka, jest dla mnie nadęta, sztuczna i bardziej rozśmieszająca niż zmuszająca do refleksji. Pozdrawiam.

Longhos

Skąd wniosek, że ktokolwiek musi podzielać moje poglądy? Nie rozumiem tej zaczepki.

Tak czy siak teraz przynajmniej wiem, co kolega sądzi o filmie. Ja bym mu dał jakieś 5/10 - film potencjał jakiś ma. Realizacja kiepska - usypiał mnie na siłę, bo ciągnął się jak flaki z olejem - najlepiej oglądało mi się sam początek w górach. Reżyserowi kompletnie nie udało się przekonać mnie, że ścigający łaknie zemsty - nie czułem tych negatywnych emocji. Niezrozumiałe jest też dla mnie zakończenie - gdy Gideon uzyskał praktycznie fizyczną przewagę nad Carverem, a mimo to pchał się bezsensownie na jakieś pustkowia - jakby go co najmniej połowa USA ścigała i nie było innej drogi (albo jakby reżyser na siłę chciał doprowadzić do wątku z Charonem).

ocenił(a) film na 7
Longhos

mnie ten film się podobał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones